AKTUALNOŚCI

AMI 2014 - Twój Salon Samochodowy!

Jedyne w 2014 roku targi samochodowe w Niemczech stawiają na emocje i bliski kontakt z klientem.

W dniach od 31 maja do 8 czerwca 2014 roku świat motoryzacji zwróci się w kierunku Lipska: podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI, jedynych w Niemczech targów motoryzacyjnych w latach parzystych, swoją ofertę zaprezentuje ponad 400 wystawców, w tym wszystkie renomowane światowe marki. Lipskie show motoryzacyjne stawia w 2014 roku na wielkie premiery i silne przeżycia. Odwiedzający poczują na własnej skórze dreszcz motoryzacyjnych emocji. Tak jak dotychczas, w tym samym terminie odbędą się Branżowe Targi Części Zamiennych, Naprawy, Pielęgnacji oraz Serwisowania Samochodów Osobowych, Użytkowy i Specjalnych AMITEC oraz Branżowe Targi Mobilnej Rozrywki, Komunikacji i Nawigacji AMICOM.

   

„Warunkiem sukcesu targów konsumenckich jest stworzenie takiej atmosfery, aby odwiedzający czuli się osobiście zaangażowani w wydarzenia na targach. Wywołanie pozytywnych emocji jest jednym z kluczowych zadań organizatora", mówi Martin Buhl-Wagner, Rzecznik i Dyrektor Generalny Targów Lipskich. „Podczas targów AMI każdy prezentowany model samochodu jest udostępniony dla naszych gości. Każdy może więc usiąść za kierownicą, sprawdzić jak wygodne są fotele, przestawić lusterka, czy otworzyć bagażnik. Dlatego często gościmy u nas całe rodziny, które doceniają brak barierek i zamkniętych stref. Na AMI żyjemy emocjami!"

Volker Lange, Prezydent Stowarzyszenia Międzynarodowych Producentów Samochodów (VDIK) dodaje: „22. edycja AMI będzie w roku 2014 najważniejszym wydarzeniem motoryzacyjnym w Niemczech. Dla wszystkich światowych koncernów motoryzacyjnych targi AMI są okazją do bezpośredniego kontaktu z klientem, poznania jego opinii, wrażeń i otrzymania natychmiastowych informacji zwrotnych na temat prezentowanych modeli aut. Już dziś, na rok przed targami, swój udział potwierdziło wielu renomowanych producentów. Sam już nie mogę się doczekać tych pełnych emocji dziewięciu dni targowych, jedynych w swoim rodzaju premier oraz zakochanych w motoryzacji tłumów odwiedzających."

     

Koncepcja targów AMI 2014 stawia na emocje!

Nowoczesne techniki sprzedaży, innowacyjne narzędzia marketingowe oraz niecodzienne aranżacje powierzchni - organizatorzy AMI są otwarci na wszystkie nowe pomysły prezentacji koncernów motoryzacyjnych. W halach 1, 2 i 3, na łącznej powierzchni 60.000 m², zorganizowane zostaną showroomy marek, prezentujących światowe, europejskie i niemieckie premiery, najnowsze wersje samochodów, a także innowacyjne rozwiązania dla motoryzacji. Podczas ostatniej edycji AMI w 2012 roku odbyło się 80 światowych, europejskich i niemieckich premier. Na targach obecne były wszystkie niemieckie koncerny oraz większość światowych marek.

Wystawcy prezentujący ofertę indywidualizacji i uszlachetniania aut, części i dodatkowego wyposażenia oraz usług obecni będą w jednej wspólnej hali numer 5. Będzie to miejsce dla osób szukających indywidualnych rozwiązań dla swojego auta - od praktycznych, sportowych, po ekstrawaganckie.

 

    

 

Wystawy & eventy specjalne

Targi AMI 2014 to także powrót do motoryzacyjnej historii oraz podróż w przyszłość. Nowe oblicze wystawy specjalnej Oldtimer ucieszy miłośników legendarnych aut i klasyków designu. Ciekawych przyszłości zainteresują natomiast takie tematy jak: samochód jako urządzenie mobilne, napędy alternatywne oraz innowacyjne rozwiązania transportu. Będą one prezentowane przez wystawców na ich stoiskach oraz omawiane podczas towarzyszących targom kongresów, sympozjów i dyskusji.

Wielkie emocje gwarantuje także program ramowy AMI 2014. Fascynujące wystawy specjalne, liczne eventy, konkursy, ekstremalne parcours oraz dni tematyczne przyciągają do Lipska zarówno przedstawicieli branży motoryzacyjnej, miłośników czterech kółek, ale także całe rodziny. Największą atrakcją targów AMI są jazdy próbne. Podczas ostatniej edycji odbyło się ich ponad 17.000, w tym prawie 4.000 jazd samochodami elektrycznymi; do dyspozycji amatorów przejażdżek producenci przekazali 250 modeli samochodów.

W tym samym terminie, w dniach od 31 maja do 8 czerwca odbędą się targi AMICOM, wiodące w Europie branżowe targi mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji. Natomiast w dniach od 31 maja do 4 czerwca - Branżowe Targi Części Zamiennych, Naprawy, Pielęgnacji oraz Serwisowania Samochodów Osobowych, Użytkowych i Specjalnych AMITEC. Wspólny termin tych trzech imprez gwarantuje branży motoryzacyjnej efekty synergii na wielu płaszczyznach, przede wszystkim jednak łączy ze sobą wszystkie gałęzie przemysłu motoryzacyjnego.

      

www.ami-leipzig.de

www.amitec-leipzig.de


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......