AKTUALNOŚCI

Premiera światowa: Volkswagen zaprezentuje Scirocco GTS

Volkswagen Scirocco świętuje swój powrót: po trzydziestu latach nieobecności niemiecki producent samochodów zaprezentuje na AMI jego sportową wersję coupé.

Ta światowa premiera to wielki powrót klasyka! Przed 30 laty Sciroccos GTS był bardzo lubianym i popularnym samochodem, więc z pewnością wersja z roku 2012 będzie równie ceniona przez użytkowników.
Model GTS pomalowany jest w charakterystyczne podłużne pasy co dodaje mu nieco uroku lat '70 i '80 lecz w odróżnieniu od swojej poprzedniej wersji zaskakuje sportowym wyposażeniem oraz mocą silnika. Motor wzięty z Golfa GTI z punktowym wtryskiem paliwa o pojemności 2 litrów i mocy 210 KM. GTS nie tylko wyglądem przypomina wóz sportowy, jego wyposażenie i dodatkowe rozwiązania techniczne, jak np.: XDS (blokadę mechanizmu różnicowego) pozwalają na szybką i bezpieczną jazdę.
Wraz z powrotem Scirocco powraca również typowa dla Volkswagenów piłka golfowa na dźwigni zmiany biegów.
GTS jest nieco słabszy niż wersja R Coupé, koncern Volkswagena nie podał jeszcze ostatecznej ceny nowego Sciroccosa, można jednak oszacować, że będzie to pomiędzy 20 a 30 tysiącami euro, co jak na auto sportowe, jest bardzo korzystne.
Obok premierowego Sciroccosa GTS firma z Wolksburga pokaże premierowego VW CC R-Line.


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......