AKTUALNOŚCI

Jaguar XF Sportbrake - elegancja i innowacja w jednymNa rynku niemieckim pojawi się dopiero późną jesienią, ale już na początku czerwca będzie można go podziwiać na Międzynarodowych Targach Samochodowych AMI.
XF Sportbrake łączy w sobie nadzwyczajny design i innowacyjną technikę wraz z przestronną, dużą przestrzenią, a także pojemnością bagażnika wynoszącą 1.675l. Trzy najnowsze i wydajne silniki turbodiesel odpowiadają za nieprzerwaną, a zarazem oszczędną jazdę. Obok 2,2 - litrowego silnika czterocylindrowego wraz z innowacyjną technologią jazdy stop/start dostępne są 3-litrowe silniki V6 diesel o wariantowej mocy 177kW (240KM) i 202kW (275KM), które spełniają oczekiwania odnośnie mocy najbardziej wymagających kierowców. We wszystkich modelach znajduje się ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów, a tylne zawieszenie pneumatyczne gwarantuje wysoką dynamikę jazdy nawet przy pełnym załadunku.
Nowy Jaguar Sportbrake wykorzystuje główne cechy limuzyny XF coupé takie jak nowoczesny brytyjski luksus, elegancja i dynamiczne doznania podczas jazdy, a także rozszerza je o nieskazitelną praktyczność i wszechstronność. Jednak w porównaniu do limuzyny XF przeprowadzone w Sportbrake zmiany zewnętrzne zaczynają się od słupka B, czyli za przednimi drzwiami. Zastosowanie opływowego kształtu okien i opływowa uniesiona linia dachu daje efekt dynamicznej i sportowej sylwetki pojazdu, a samochód zyskuje 4,8 cm dodatkowej przestrzeni nad tylnym siedzeniem.
Typowe dla Jaguara ułożenie okien bocznych w modelu XF Sportbrake prezentuje się w swojej najbardziej eleganckiej formie. Jest ona wygięta do tyłu i akcentowana chromowaną połyskującą listwą. Zręczne połączenie ciągnących się ku dołowi okien i wznoszącej się linii ramion nie tylko podkreśla boki modelu XF, ale jednocześnie sprawia, że tylna partia dachu wyraźnie i elegancko opada do tyłu.
Wrażenie płynnych przejść wzmacniają dodatkowo połyskujące czernią słupki D. Wraz z ciemną szybą tylną sprawiają one wrażenie prowadzonego naokoło, nieprzerywanego oszklenia. Inspiracją tego sprytnego triku była dla projektantów Jaguara budowa jachtów luksusowych. W obudowie poziomych reflektorów świateł hamowania, cofania, jak również kierunkowskazu tylnych zostały zamieszczone żarówki LED. Okalając swoją formą poziomą chromowaną listwę ozdobną na klapie tylnej podkreślają one wysoki poziom solidności Jaguara XF Sportbrake.
Po pociągnięciu dźwigni można w okamgnieniu rozłożyć siedzenia tylne - dzięki czemu powstaje długa przestrzeń ładunkowa o długości 1.970mm oraz pojemności powiększonej do 1.675l. Pokrywa bagażnika posiada automatyczny system zamykania i otwierania, opcjonalnie dostępny na życzenie klienta. Producent wyposażył model Sportbrake w samopoziomujące się zawieszenie pneumatyczne. System ten zapewnia sportowemu kombi takie samo jak w limuzynie - i dzięki automatycznej regulacji poziomów również przy pełnym załadunku - stałe zachowanie równowagi.

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......