AKTUALNOŚCI

Luksusowa marka Rolls – Royce po raz pierwszy na AMI!Pierwszy raz w historii Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI zaprezentuje się angielska, luksusowa marka Rolls - Royce.
Rolls-Royce, to duże, luksusowo wyposażone samochody, z charakterystyczną statuetką "Spirit of Ecstasy"(Duch ekstazy) na masce. Są synonimem bogactwa i najwyższej klasy. Często produkowane są na indywidualne zamówienie najbogatszych klientów. Do największych fanów tej marki należą m.in.: John Travolta i Sylvester Stallone.
Fabryka Rolls-Royce została założona w latach 1905 - 1906 w Manchesterze przez Charlesa Rollsa i Henry´go Royce´a. W 1931 roku Rolls-Royce przejął firmę Bentley, produkującą samochody o tejże nazwie. W 1973 roku nastąpił podział firmy na Rolls -Royce plc, zajmującą się produkcją przede wszystkim silników lotniczych i Rolls-Royce Motor Cars, która zajmuje się produkcją samochodów. W 1980 roku nastąpiła fuzja z inną fabryką motoryzacyjną Vickers, a w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars został kupiony przez grupę Volkswagen. Od 2003 roku prawo do znaku towarowego posiada na wyłączność firma BMW, która stała się właścicielem marki.
Obecnie marka Rolls-Royce znajduje się na pierwszym miejscu listy dziesięciu najbardziej luksusowych marek na świecie.
W ubiegłym roku firma obchodziła setne urodziny "Spirit of Ecstasy", rzeźby zdobiącej chłodnice samochodów Rolls-Royce, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w świecie motoryzacji. Z okazji tej rocznicy firma zorganizowała spotkanie, na który pojawiło się 100 samochodów szlachetnej marki, tak należących do zbiorów Rolls-Royce'a, jak i ze zbiorów prywatnych. Każda epoka miała swoich reprezentantów od 1911 roku, po najnowszego Ghosta.
"Spirit of Ecstasy" nazywany również "Emily", "Silver Lady" lub "Flying Lady", został zaprojektowany przez Charlesa Robinsona Sykesa. Inspiracją była historia romansu pioniera automobilizmu, lorda Johna Waltera Edwarda Douglasa-Scott-Montagu i jego sekretarki Eleanor Velasco Thornton, której nie mógł poślubić przez wzgląd na różnice klasowe.

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......