AKTUALNOŚCI

Zapowiedź motoryzacyjnego trio targowego


22 listopada br. w warszawskim hotelu Radisson BLU Centrum odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące motoryzacyjnego trio targowego AMI/AMITEC/AMICOM. Gościem specjalnym był dyrektor targów, Matthias Kober. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele firm związanych z branżą motoryzacyjną i zainteresowanych udziałem w targach, wystawcy z lat ubiegłych oraz reprezentanci mediów branżowych.
Głównym celem spotkania była prezentacja największego i jedynego w takiej formie wydarzenia motoryzacyjnego na skalę Niemiec i Europy Środkowo - Wschodniej.
Połączenie trzech imprez dotyczących pokrewnych branż, nie jest przypadkowe. Jest to wynik wieloletnich obserwacji rynku, rozmów z producentami samochodów oraz wniosków z ankiet przeprowadzanych wśród odwiedzających. Trzy imprezy targowe w jednym miejscu i w jednym czasie gwarantują wystawcom i odwiedzającym (specjalistom z branży oraz ostatecznym klientom) niewiarygodny efekt synergii w postaci dodatkowych kontaktów biznesowych oraz wyczerpujących informacji na temat całej branży motoryzacyjnej. Silna pozycja na rynku każdej z imprez to wartość dodana, wpływająca na rangę trio targowego AMI/AMITEC/AMICOM,
a także dodatkowa siła przyciągania dla potencjalnych wystawców, odwiedzających oraz przedstawicieli mediów.
Dyrektor targów podkreślał mocno fakt, iż w 2012 roku Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI będą jedyną imprezą wystawienniczą w obszarze samochodów osobowych w Niemczech i najważniejszym salonem samochodowym w Europie Środkowej. Po raz pierwszy w przyszłym roku targi odbywać się będą nie tak jak do tej pory w terminie kwietniowym, ale w czerwcowym.
Z kolei przy temacie branżowych targów AMICOM, Matthias Kober zaprezentował doskonałe wyniki pierwszych dwóch edycji tych targów i zapowiedział tematy przewodnie przyszłorocznej edycji. Podczas AMICOM 2012 obszar tematyczny rozszerzony zostanie o mobilny infotainment, czyli najnowsze rozwiązania integrujące elektronikę samochodową z urządzeniami przenośnymi, stosowanymi w codziennym życiu.

Spotkanie targowe było bardzo ciekawe dla wszystkich uczestników. Po części oficjalnej miała miejsce krótka dyskusja, a następnie podczas lunchu odbywały się rozmowy indywidualne uczestników spotkania z przedstawicielami Targów Lipskich.

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......