INFORMACJE PRASOWE

Twoje Fascynujące Targi Samochodowe

Nowe atrakcje na targach AMI 2016 - dla każdego wiele ciekawego

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI, które odbędą się w dniach od 9 do 17 kwietnia, zaprezentowane zostaną najnowsze premiery aut oraz aktualne modele samochodów międzynarodowych producentów. Dodatkowo organizatorzy przygotowują liczne atrakcje dla 
wszystkich miłośników motoryzacji, niezależnie od wieku. Zobaczyć, dotknąć, wypróbować - tak brzmi credo tegorocznej edycji targów. Niezapomniane przeżycia podczas AMI zagwarantowane zostaną dzięki nowym, niecodziennym atrakcjom. Fani motoryzacji będą mogli jak zwykle liczyć na udaną zabawę.

„Już podczas pierwszej edycji targów AMI, która odbyła się w 1991 roku, odwiedzającym przybliżony został świat motoryzacji. Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI zawdzięczają swój sukces nie tylko temu, że stwarzają możliwość obejrzenia najnowszych modeli samochodów bez barierek, ale przede wszystkim temu, że umożliwiają odwiedzającym odbycie na miejscu jazd próbnych wybranymi modelami aut", mówi Ulrike Lange, Dyrektor targów AMI, i uzupełnia: 
„W tym roku poszerzymy zakres przygotowywanych atrakcji. Goście będą mogli liczyć na przeżycie niezapomnianych chwil, gdyż oprócz licznych, znanych już i docenianych wydarzeń pojawią się także dodatkowe fascynujące motoryzacyjne atrakcje."


„Action Area": obszar dla muscle cars i samochodów luksusowych oraz dla miłośników sportów motorowych

Nowością podczas AMI 2016 będzie jedyna w swoim rodzaju „Action Area" - będzie tu można znaleźć wszystko to, o czym marzą prawdziwi entuzjaści motoryzacji. Miłośnicy amerykańskich muscle cars, które oczarowują odgłosem swojego sportowego silnika o mocy ponad 500 koni mechanicznych, znajdą się z całą pewnością we właściwym miejscu. Podobnie będzie w przypadku miłośników samochodów luksusowych, które również stanowią część obszaru „Action Area". Ponadto odwiedzającym zaprezentowana zostanie oferta i możliwości niemieckich torów wyścigowych, dzięki czemu na terenie lipskich hal targowych będzie można poczuć klimat prawdziwych wyścigów samochodowych.


Program ramowy z licznymi atrakcjami

Na autostradzie, na drogach krajowych czy w ruchu ulicznym - nie ma lepszej możliwości na gruntowne przetestowanie prezentowanych przez wystawców podczas tegorocznych targów AMI aktualnych modeli aut. Od samochodów kompaktowych przez limuzyny aż po SUV-y - wielu producentów udostępni swoje samochody do jazd próbnych, aby można było sprawdzić, jak konkretny samochód zachowuje się na drodze. Podczas AMI 2014 samochody testowe wyjechały poza tereny targowe ponad 10.000 razy. Również w tym roku centralnym punktem programu ramowego targów AMI będą jazdy próbne. To samo tyczy się kursu ekonomicznej jazdy, który zostanie zorganizowany już po raz 11-sty - wszyscy zainteresowani bedą mogli nauczyć się od profesjonalnych trenerów, jak ekonomicznie prowadzić samochód, aby ograniczyć koszty związane ze zużyciem paliwa oraz aby dbać o środowisko.

Fascynujące przeżycia gwarantowane są także podczas jazdy po torach off-road. Jako pasażer samochodu terenowego lub SUV-u będzie można się przekonać, jak bezpiecznie pokonywać trudne odcinki trasy off-road takie jak muldy, schody, równoważnie oraz inne przeszkody.

Również uczestnictwo w „Land Rover Parcours", będącym od wielu lat stałym punktem programu targów AMI, zapewni jedyne w swoim rodzaju przeżycia. Odwiedzający będą mogli przejechać się samochodem marki Land Rover, pokonując najróżniejsze przeszkody na torach off-road. Podczas jazdy towarzyszyć im będzie profesjonalny kierowca samochodu Land Rover. Dodatkowo będzie można wziąć udział w eliminacjach do Land Rover Experience Tour 2017.

Nie mniej spektakularnym wydarzeniem będzie „Honda Racing Slalom" - również w tym roku będzie to szczególna atrakcja dla odwiedzających. Do dyspozycji uczestników będą dwie Hondy Civic Typu R z silnikiem o mocy 310 koni mechanicznych. Pod opieką doświadczonych instruktorów każdy posiadacz prawa jazdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na odcinku naszpikowanym pachołkami. Zgłoszenia dotyczące udziału przyjmowane będą w Honda-Truck przed halą nr 4.

Ponieważ prowadzenie samochodu zaczyna sprawiać nam prawdziwą przyjemność dopiero wtedy, gdy mamy w tym odpowiednią wprawę, akcja pod hasłem „Lepiej prowadzić samochód", organizowana przez Bundeswehrę, w tym roku również wpisze się do programu targów AMI. W dniach od 11 do 14 kwietna żołnierze oraz pracownicy cywilni Bundeswehry będą ćwiczyli umiejętność panowania nad samochodem w sytuacjach krytycznych.Mnóstwo atrakcji również dla najmłodszych miłośników motoryzacji

Dla najmłodszych miłośników motoryzacji w wieku od 3 do 12 lat organizatorzy przygotowali nowy „Park rozrywki dla dzieci" gwarantujący wszystkim uczestnikom możliwość prawdziwego motoryzacyjnego szaleństwa. Tematyka związana z motoryzacją i mobilnością zostanie przybliżona dzieciom w formie zabawy. Mile widziane będą zarówno umiejętności sportowe, zręczność, zmysł orientacji, jak i bystrość umysłu. Specjalne zadania i zawody zręcznościowe dla najmłodszych, gwarantujące możliwość niezapomnianej zabawy, zostaną przygotowane w czterech obszarach, takich jak: atrakcje, środowisko, prędkość oraz orientacja. Ponadto na najmłodszych czeka również szkoła nauki jazdy - Hyundai-LEGOLAND, w której będzie można zdobyć pierwsze doświadczenia związane z jazdą nowoczesnym samochodem elektrycznym. Dzieci będą mogły także otrzymać swoje pierwsze prawo jazdy.


Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI odbywają się w dniach od 9 do 17 kwietnia na Nowych Terenach Targowych w Lipsku. Targi zaprezentują szeroką ofertę międzynarodowych producentów samochodów, w tym premiery oraz aktualne modele aut. W ramach targów zorganizowany zostanie obszar wystawienniczy AMI Classics, prezentujący ofertę Oldtimerów oraz obszar „Motoryzacja przyszłości", przedstawiający ofertę innowacyjnych koncepcji mobilności, w tym pojazdy autonomiczne. W dniach od 9 do 13 kwietnia odbędą się targi AMITEC, podczas których zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta wyposażenia warsztatów samochodowych oraz stacji serwisowych, a także części zamiennych, produktów do pielęgnacji oraz do serwisowania samochodów osobowych i użytkowych. Na gości targowych czekać będzie jak zawsze wiele atrakcji takich jak: jazdy próbne, kurs ekonomicznej jazdy w ruchu ulicznym, a także jazda po torach off-road. Targi AMI z bogatym programem towarzyszącym, na który składają się m.in. kongresy i konferencje stanowią ważne miejsce spotkań dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Organizatorem targów AMI jest Leipziger Messe GmbH, a patronem merytorycznym jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Samochodów (VDIK e.V.). Targi AMI świętują w roku 2016 swój 25-ty jubileusz.


Kontakt dla prasy w Polsce:
Magdalena Dziemidek, Prezes Zarządu Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., tel.: 22 414 44 71, 73
e-mail: info@targilipskie.pl

Kontakt dla prasy w Lipsku: 

Christian Heinz, rzecznik prasowy targów AMI, Leipziger Messe GmbH, 
tel.: +49 341 678-6514,
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Aktualne informacje na temat targów AMI znajdują się na: www.targi-ami.pl, www.ami-leipzig.de, www.leipziger-messe.de
Twitter www.twitter.com/amileipzig
Facebook www.facebook.com/amileipzig, www.facebook.com/targi.ami

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......