INFORMACJE PRASOWE

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 przedstawiają „Motoryzację przyszłości“

W ramach tematu przewodniego Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI 2016, jakim jest „Motoryzacja przyszłości", w dniach od 9 do 17 kwietnia w Hali Szklanej przybliżone zostaną odwiedzającym takie zagadnienia jak: alternatywne źródła napędu, inteligentne systemy wspomagania kierowcy oraz autonomiczne pojazdy. Odwiedzający będą mieli okazję do osobistego zapoznania się z nowatorskimi koncepcjami mobilności. Poza tym podczas wystawy specjalnej „driving innovation" zaprezentowane zostaną auta koncepcyjne z różnych lat, których innowacyjność wyprzedzała swoją epokę oraz aktualne projekty aut koncepcyjnych, których nie widział jeszcze świat.

„Praktycznie już dzisiaj samochody są w stanie wspierać kierowcę w trudnych warunkach drogowych. W przyszłości jednak powinny one wyręczać prowadzącego pojazd w wielu czynnościach oraz powinny być w stanie samodzielnie i precyzyjnie poruszać się po drogach", mówi Ulrike Lange, Dyrektor targów AMI i uzupełnia: „Na potrzeby wystawy specjalnej Hala Szklana zostanie tak przystosowana, aby „Motoryzacja przyszłości" ze wszystkimi innowacyjnymi trendami mogły być jak najlepiej przedstawione odwiedzającym oraz żeby wszyscy zainteresowani mogli osobiście przetestować najnowsze rozwiązania proponowane przez producentów aut."

Pokazy na żywo, testy na torach wyścigowych i jazdy próbne

Na powierzchni 1.000 metrów kwadratowych w Hali Szklanej demonstrowane będą na żywo inteligentne systemy wspomagania kierowcy. Odwiedzający będą mogli zobaczyć jak samochód po wciśnięciu jednego przycisku samodzielnie potrafi zaparkować na wskazanym miejscu, a następnie z niego wyjechać.

W ramach wystawy specjalnej „Motoryzacja przyszłości" na indoorowym odcinku testowym dla dwu- i trzykołowych pojazdów elektrycznych do jazd próbnych oddane zostaną między innymi takie pojazdy jak E-Bikes i Pedelecs.
Odwiedzający będą mogli wypróbować także inne, udostępnione przez producentów, modele samochodów napędzanych elektrycznie. Dodatkowo na terenach otwartych będzie można przetestować tak zwane Twikes - dwumiejscowe pojazdy hybrydowe z silnikiem elektrycznym.

 

Prezentacja usługodawców innowacyjnych systemów mobilności

Coraz więcej przedsiębiorstw stosuje innowacyjne rozwiązania mobilności z wykorzystaniem smartphonów oraz specjalnie do tego stworzonych aplikacji. Obecnie możliwe jest już zdalne dokonanie diagnozy dotyczącej stanu technicznego samochodu, podobnie jak przygotowanie szczegółowego planu podróży. Jak to funkcjonuje będzie można się przekonać podczas licznych pokazów, które odbywać się będą w ramach wystawy specjalnej w Hali Szklanej.

W obszarze wystawienniczym „Smart City" przedstawione zostaną oferty dotyczące mobilności na terenach miejskich oraz tematy związane z poszukiwaniem wolnych miejsc parkingowych w tym możliwość znalezienia miejsca do zaparkowania poprzez korzystanie ze specjalnej aplikacji, zawierającej szczegółowe informacje dotyczące wolnych miejsc parkingowych w konkretnym terenie.


Wystawa specjalna - spektakularne prototypy

„Już od pierwszych edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI wystawy specjalne przyciągają rzesze odwiedzających. Również w tym roku ta tradycja będzie kultywowana" zapowiada Urlike Lange - Dyrektor targów AMI. W Hali Szklanej w ramach „driving innovation" przedstawione zostaną współczesne, jak i historyczne prototypowe modele samochodów, które z różnych względów nie weszły do produkcji seryjnej. Wspólny mianownik tych aut to to, że wyprzedzają swoją epokę, jedne materiałem, z którego zostały wykonane, inne innowacyjnymi sposobami napędu.
Odwiedzającym zaprezentowany zostanie m.in. ThyssenKrupp SunRiser. To dwumiejscowe, sportowe coupé powstało dzięki współpracy Wyższej Szkoły Zawodowej w Bochum z firmą ThyssenKrupp Steel Europe, a napędzane jest energią słoneczną. SunRiser osiąga prędkość 120 km/h i udowadnia, że wykorzystanie energii słonecznej w motoryzacji jest nie tylko efektywnym pomysłem, ale także zapierającą dech w piersiach futurystyczną wizją przyszłości.
Jeżeli jednak ktoś ma ochotę na bardziej dynamiczne doznania powinien zainteresować się Artega Scalo. To małe sportowe auto z napędzanym elektrycznie silnikiem przyśpiesza od 0 do 100km/h w jedyne 3,6 sekundy. Zasięg tego samochodu to 400 km, a czas, który potrzebny jest na naładowanie akumulatorów to jedna godzina, wszystko to udowadnia, że samochody elektryczne nie muszą być ani wolne, ani nudne, a ich osiągi są naprawdę imponujące.


Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI odbywają się w dniach od 9 do 17 kwietnia na Nowych Terenach Targowych w Lipsku. Targi zaprezentują szeroką ofertę międzynarodowych producentów samochodów, w tym premiery oraz aktualne modele aut. W ramach targów zorganizowany zostanie obszar wystawienniczy AMI Classics, prezentujący ofertę Oldtimerów oraz obszar „Motoryzacja przyszłości", przedstawiający ofertę innowacyjnych koncepcji mobilności, w tym pojazdy autonomiczne. W dniach od 9 do 13 kwietnia odbędą się targi AMITEC, podczas których zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta wyposażenia warsztatów samochodowych oraz stacji serwisowych, a także części zamiennych, produktów do pielęgnacji oraz do serwisowania samochodów osobowych i użytkowych. Na gości targowych czekać będzie jak zawsze wiele atrakcji takich jak: jazdy próbne, kurs ekonomicznej jazdy w ruchu ulicznym, a także jazda po torach off-road. Targi AMI z bogatym programem towarzyszącym, na który składają się m.in. kongresy i konferencje stanowią ważne miejsce spotkań dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Organizatorem targów AMI jest Leipziger Messe GmbH, a patronem merytorycznym jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Samochodów (VDIK e.V.). Targi AMI świętują w roku 2016 swój 25-ty jubileusz.


Kontakt dla prasy w Polsce:
Magdalena Dziemidek, Prezes Zarządu Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., tel.: 22 414 44 71, 73
e-mail: info@targilipskie.pl

Kontakt dla prasy w Lipsku:
Christian Heinz, rzecznik prasowy targów AMI, Leipziger Messe GmbH, 
tel.: +49 341 678-6514,
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Aktualne informacje na temat targów AMI znajdują się na:
www.targi-ami.pl, www.ami-leipzig.de, www.leipziger-messe.de
Twitter www.twitter.com/amileipzig
Facebook www.facebook.com/amileipzig, www.facebook.com/targi.ami

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......