INFORMACJE PRASOWE

Jubileusz 25-lecia Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI Lipska, 9 - 17 kwietnia 2016Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016: Wielkie emocje podczas inauguracji motoryzacyjnej wiosny w Niemczech

Aktualne modele samochodów, nowatorskie rozwiązania dla motoryzacji, szlachetne Oldtimery, ekscytujące atrakcje dla odwiedzających oraz wiele wiele więcej podczas lipskich targów samochodowych.

Już za dwa miesiące Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI zainaugurują motoryzacyjną wiosnę w Niemczech. W dniach od 9 do 17 kwietnia na Lipskich Terenach Targowych premierowe i aktualne modele aut zaprezentują międzynarodowe koncerny motoryzacyjne. Na gości targowych czeka także szereg niezapomnianych atrakcji: jazdy próbne, kurs ekonomicznej jazdy w ruchu ulicznym oraz jazda po torach off-road na terenach otwartych. Dodatkową atrakcją targów AMI będzie wystawa specjalna „Motoryzacja przyszłości", dzięki której odwiedzający zobaczą z bliska nowatorskie koncepcje mobilności. AMI nie zapomina jednak o przeszłości. Wystawa specjalna AMI Classics będzie prawdziwą gratką dla miłośników Oldtimerów. Profesjonalistów z branży motoryzacyjnej ucieszy natomiast AMITEC, w ramach którego zaprezentowana zostanie pełna oferta części zamiennych, środków pielęgnacyjnych oraz serwisowania samochodów, a to w dniach od 9 do 13 kwietnia.

„Kwietniowy termin targów AMI jest dla odwiedzających z naszej części Europy pierwszą okazją do poznania premierowych i najnowszych modeli międzynarodowych koncernów samochodowych. Zobaczyć, dotknąć, wypróbować to znak szczególny naszych targów", mówi Martin Buhl-Wagner, Dyrektor Generalny i Rzecznik Zarządu Leipziger Messe GmbH i dodaje: „Eventowy charakter targów AMI będzie, podczas nadchodzącej edycji, jeszcze wyraźniejszy. Odwiedzający już teraz mogą z niecierpliwością oczekiwać przygotowywanych dla nich motoryzacyjnych atrakcji."
Volker Lange, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (VDIK): „W Niemczech mamy obecnie dobrą koniunkturę. Liczba nowych aut, które zostaną zarejestrowane w tym roku, została przez nas oszacowana na poziomie 3,2 miliona. To dobrze wróży tegorocznej edycji targów. AMI zawsze były blisko klienta, inspirowały i ułatwiały podjęcie decyzji zakupowych. Tak będzie i tym razem, w roku, w którym targi AMI świętują swój 25-ty jubileusz i na stałe wpisują się w karty historii motoryzacji."

Obecność znanych koncernów motoryzacyjnych

Do tegorocznych targów AMI przygotowują się międzynarodowi producenci samochodów. „Liczba zgłoszonych wystawców jest na poziomie ostatniej edycji z 2014 roku", mówi Martin Buhl-Wagner. W kwietniu będzie można poznać także ofertę firm, które w 2014 roku nie prezentowały się na AMI. Koncern Toyoty zaprezentuje swoją luksusową markę - Lexusa, natomiast Koncern Renault przedstawi coraz popularniejszą w Europie - Dacię.

Volker Lange, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (VDIK): „Toyota i Renault nierozerwalnie łączą się z AMI. Obie te firmy były obecne podczas pierwszej edycji targów w 1991 roku. Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI, przed 25-ma laty zostały stworzone w odpowiedzi na zapotrzebowanie koncernów samochodowych, które swoją obecnością w zbliżającej się edycji 2016, potwierdzają ogromne znaczenie tej imprezy wystawienniczej. Szczególnie cieszy mnie obecność znaczących graczy, takich jak: Lada, Maserati oraz Infiniti, którzy w ostatnich edycjach nie prezentowali swojej oferty na Lipskich Terenach Targowych, lub którzy będą się wystawiać w roku 2016 po raz pierwszy."
Nie zabraknie oczywiście Volkswagena, który oprócz samochodów osobowych zaprezentuje szeroką ofertę aut użytkowych.
Program ramowy i gorące atrakcje dla odwiedzających

W tym roku na gości targowych czekają, oprócz znanych już stałym bywalcom atrakcji, takich jak jazdy próbne, kursy ekonomicznej jazdy, czy tory off-road, całkiem nowe wyzwania.
Jednym z nich jest „Action Area", w ramach której będzie można podziwiać amerykańskie klasyki - muscle cars oraz auta luksusowe. Po raz pierwszy na lipskich targach do dyspozycji właścicieli Oldtimerów i muzeów motoryzacji, zostanie oddana przestrzeń AMI Classics, obok której z pewnością żaden fan klasyków nie przejdzie obojętnie. Kolejną nowością będzie obszar „Motoryzacja przyszłości", prezentowany w Hali Szklanej. To tu odwiedzający spojrzą w przyszłość, poznają innowacyjne koncepcje oraz wprowadzone już w życie nowatorskie rozwiązania, takie jak alternatywne źródła napędu, asystenci kierowcy, czy autonomiczne pojazdy.

Porady ekspertów - bogaty program ramowy

Inteligentne samochody, alternatywne napędy i innowacyjne koncepcje mobilności - to tematy prezentowane tak przez wystawców, jak również poruszane w ramach seminariów, kongresów, wykładów oraz workshopów i paneli dyskusyjnych. Bogaty program wykładów i prelekcji będzie dla odwiedzających szansą na pogłębienie swojej dotychczasowej wiedzy, na zadawanie pytań ekspertom, ale także na poznanie praktycznej strony omawianych zagadnień.

W dniach od 9 do 13 kwietnia w ramach AMITEC wystawcy zaprezentują kompleksową ofertę wyposażenia warsztatów samochodowych oraz stacji serwisowych, a także części zamiennych, produktów do pielęgnacji oraz do serwisowania samochodów osobowych i użytkowych. Odwiedzający będą mogli poznać nowości i trendy branży.

Tradycyjnie już podczas AMI zorganizowany zostanie w dniu 12 kwietnia „Dzień Taksówkarza", podczas którego prezentowane będą rozwiązania dla taksówkarzy i korporacji taksówkowych.

Tematyka dotycząca pracy w branży motoryzacyjnej i jej złożoności będzie poruszana podczas „Dnia Kariery" w dniu 13 kwietnia w Hali Szklanej.

Bilety wstępu dostępne są już w przedsprzedaży w naszym sklepie internetowym: www.bilety.targilipskie.pl

 

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI odbywają się w dniach od 9 do 17 kwietnia na Nowych Terenach Targowych w Lipsku. Targi zaprezentują szeroką ofertę międzynarodowych producentów samochodów, w tym premiery oraz aktualne modele aut. W ramach targów zorganizowany zostanie obszar wystawienniczy AMI Classics, prezentujący ofertę Oldtimerów oraz obszar „Motoryzacja przyszłości", przedstawiający ofertę innowacyjnych koncepcji mobilności, w tym pojazdy autonomiczne. W dniach od 9 do 13 kwietnia odbędą się targi AMITEC, podczas których zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta wyposażenia warsztatów samochodowych oraz stacji serwisowych, a także części zamiennych, produktów do pielęgnacji oraz do serwisowania samochodów osobowych i użytkowych. Na gości targowych czekać będzie jak zawsze wiele atrakcji takich jak: jazdy próbne, kurs ekonomicznej jazdy w ruchu ulicznym, a także jazda po torach off-road. Targi AMI z bogatym programem towarzyszącym, na który składają się m.in. kongresy i konferencje stanowią ważne miejsce spotkań dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Organizatorem targów AMI jest Leipziger Messe GmbH, a patronem merytorycznym jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Samochodów (VDIK e.V.). Targi AMI świętują w roku 2016 swój 25-ty jubileusz.


Kontakt dla prasy w Polsce:
Magdalena Dziemidek, Prezes Zarządu Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., tel.: 22 414 44 71, 73
e-mail: info@targilipskie.pl

Kontakt dla prasy w Lipsku:
Christian Heinz, rzecznik prasowy targów AMI, Leipziger Messe GmbH, 
tel.: +49 341 678-6514,
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Aktualne informacje na temat targów AMI znajdują się na: 
www.targi-ami.pl, www.ami-leipzig.de, www.leipziger-messe.de
Twitter www.twitter.com/amileipzig Facebook www.facebook.com/amileipzig, www.facebook.com/targi.ami


 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI 2016 odwołane

W ostatnich dniach wielu wystawców targów AMI zaczęło wycofywać swój udział z tegorocznej edycji targów AMI. W związku z powyższym zarząd Spółki Targi Lipskie GmbH oraz Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) zostały zmuszone do podjęcia decyzji o rezygnacji z......